Jak je možné letenku získat?

Po vyplnění objednávkového formuláře Vám pošleme údaje k platbě. Po zaplacení Vám pošleme letenku doporučeně na uvedenou adresu. Je možný i osobní odběr v sídle naší firmy v Kozolupech (okr. Beroun), nebo v Praze. Pokud chcete mít letenku rychleji, zašleme Vám ji na dobírku. Letenku je možné objednat i telefonicky na tel. 725 085 422.

Bude mi při letu zima?

Nebude, pokles teploty vzduchu s výškou letu není významný, je to 2–3° C.

Jak dlouho trvá objednání letu?

Obvykle je to 7–14 dní. Jestliže let zrušíme z důvodu nevhodného počasí, navrhneme Vám náhradní termín letu.

Kolik lidí může v balonu letět?

Nosnost balonu závisí na velikosti obalu a teplotě vzduchu. Když je chladno, balón unese větší váhu, než když je horko. V našich balonech je možné pořádat lety pro tři až dvanáct osob.

Jak dlouho létáte?

Létáme od roku 1983, od roku 1990 máme živnostenské oprávnění.

Jsme během letu pojištěni, nebo se máme připojistit?

Všichni pasažéři jsou pojištěni u pojišťovny Allianz, a.s. na tolik milionů Euro, že to neumím přečíst. Ale dosud to jen platíme a pevně věřím, že to tak zůstane.

Co si máme vzít na sebe?

Do balonu není nutné se nějak speciálně teple oblékat. Rozdíl teploty v balónu a na zemi je kolem dvou stupňů, což ani nepoznáte. Vítr v balonu nefouká, protože s větrem letíme. Doporučujeme však vzít si sportovní oděv a pevnou obuv, protože start i přistání bude na louce nebo na poli.

Odkud budeme startovat a kde přistaneme?

Místo startu je dohodnuto předem. Nejčastěji startujeme na Karlštejně z louky od mostu přes řeku (www.mapy.cz/s/49Xy). Místo přistání určí pilot v průběhu letu. Nikdy ho dopředu neznáme, víme jenom přibližný směr.

Jak rychle a jak daleko poletíme?

Vítr pro balonové létání je vhodný maximálně do 4 m/s. Balon za hodinu uletí 2–20 km vzdušnou čarou.

Jak nás najde náš doprovod?

Pilot balonu je po celou dobu letu ve spojení vysílačkou s pozemním doprovodem. Přátelé a příbuzní, kteří Vás doprovázejí, mohou jet za naším doprovodným vozidlem a tak Vás po přistání balonu snadno najdou.

Jak vysoko poletíme?

Výška letu závisí na větru, směr a rychlost se s výškou mění. Standardně se létá ve výšce okolo 150 m nad zemí.

Jaký plyn je používán k letu?

K ohřevu vzduchu v obalu balonu používáme čistý propan.

Z jakého materiálu je vyroben balón?

Látka obalu balonu je vyrobena z polyamidu nebo polyesteru. Na látku je aplikováno několik zátěrů, které zvyšují odolnost proti vlhkosti, UV záření a šíření ohně. Těsnící vrstva snižuje prodyšnost látky. Koše balonů jsou vyrobeny z proutí, což se po mnoha pokusech najít lepší materiál ukázalo jako nejlepší.

Kdy létáte?

V létě létáme ráno přibližně v 6.00 h, na jaře a na podzim mezi 7 a 8 h. Na večerní lety se scházíme cca dvě hodiny před západem slunce. Důvodem je tzv. termický vývoj počasí, kdy slunce zahřeje zemský povrch a ten následně zahřívá okolní vzduch. Teplejší vzduch je lehčí, a proto stoupá. Balon je v takovém počasí velmi obtížně řiditelný. Nechceme riskovat vaše zdraví a majetky na zemi, proto respektujeme doporučení výrobců balónů a nelétáme s pasažéry. Výjimkou je zima.

Létáte v zimě?

Létáme celý rok, hlavní sezona je od dubna do listopadu.

Vzlétli jste v Praze z lodi?

Ano, více se můžete dočíst v tomto článku.

Je let balonem bezpečný?

Ano, nejnebezpečnější součást balonu je pilot. Ale vážně, jet autem po dálnici do Brna je proti letu balónem hazard.

Mohu během letu balonem fotografovat?

Ano.