S balonem se dá dělat ledacos. Obvykle přijedete na louku, nafouknete balon a letíte na jinou louku. Taky můžete s balonem soutěžit nebo se jen kochat. Ale taky můžete přemýšlet, co s balonem udělat jiného. No a my jsme si jednoho dne řekli, že pod balon místo koše pověsíme mobilní toaletu. Zajeli jsme do firmy TOI-TOI a domluvili se s nimi na podpoře tohoto projektu. Takhle jednoduše to všechno začalo.

Pak to ale začalo být složitější. Museli jsme vymyslet, jak to celé udělat, abychom se přitom nezabili. Když jsme si udělali základní představu, dojeli jsme na konzultace na Úřad pro cIvilní letectví a s místními techniky se poradili jak takovou věc legalizovat. Začali jsme se seznamovat s řadou dokumentů a spoustu věcí jsme se museli doučit. Pak jsme se pustili do projektování, sepisování nejrůznějších žádostí a formulářů a nakonec jsme začali řezat, pilovat, brousit, zkrátka upravovat mobilní toaletu tak, jak jsme si vyprojektovali. Celé dílo před námi začalo pomalu ožívat. Mezitím proběhlo několik zátěžových testů a nakonec jsme získali letové povolení.

Téměř po roce se přiblížil den záletu. Byli jsme všichni napětí, jak to celé dopadne. Ale byli jsme dobře připraveni a se to povedlo výborně. Podívejte se s námi jak to všechno dopadlo.