Balony.cz založil v roce 1990 pilot a balonový nadšenec Honza Smrčka, tehdy pod názvem Stifter Balloons. Jméno Stifter použil po svém dědečkovi a věnoval mu tak vzpomínku. V té době byl již 6 let pilotem. Učil se létat na prvním horkovzdušném balónu moderní konstrukce v ČR. Balon byl výrobkem firmy Cameron Balloons a celkem omylem jej v roce 1979 zakoupil Svazarm. Se svým učitelem, legendárním Vráťou Hlavatým, se zúčastnil v letech 1987–1994 mnoha soutěží, včetně Mistrovství světa a Evropy. Odletěli téměř 80 soutěžních letů a nalétali spolu přes 120 hodin.

„Vráťa je balonový virtuos a každá vteřina s ním ve vzduchu i na zemi byla neocenitelná škola! Jsem mu velmi vděčný a dosud jej obdivuji,“ říká Honza ke svým začátkům. První naši sponzoři byli spjati s podporou našeho sportovního létání a byli jimi Večerník Praha, Ford Charouz a Ostende. Později TICO a jeho vzducholoď. V roce 1994 převzali po konkurzu nevydařený balónový projekt firmy Terrex. Když šla firma Terrex do konkurzu o pár let později, nepřišli balonáři jen náhodou o všechen materiál.

V roce 1993–1996 létali s horkovzdušnou vzducholodí, první vyrobenou u nás. Ta ovšem trpěla všemi neduhy prototypu. Byla několikrát přepracována a její provoz byl nakonec ukončen. Vzducholoď skončila v Rusku.

Nástup telefonní sítě GSM znamenal nový vítr pro Stifter Balloons. Získali silného generálního sponzora – společnost Motorola a s ní novou výzvu. V té době se začal rozšiřovat internet, a proto se společnost přejmenovala na Balony.cz. Motorola měla pro Balony.cz úkoly v celé východní Evropě. Tak se balon Motorola objevoval v Polsku, na Slovensku, v Maďarsku i Rakousku. Spolupráce trvala 5 let a přinesla mnoho zkušeností. Ty pilot zúročil v roce 1998 přeletem Kanálu La Manche, Sněžky v roce 1999 a Tater od západu k východu.

Od roku 1995 byly Balony.cz najímány i zahraničními společnostmi na Evropské road tour. Nejzajímavější angažmá byla v rámci Evropské tour MS motocyklů od Michelin, kdy objeli téměř kompletní Evropský seriál MS motocyklů, podobně Mobil tour po seriálu F1 a další samostatné lety např. pro British Telecom, AXA pojišťovnu apod.

V roce 1999 získaly Balony.cz dalšího generálního partnera, firmu Ringier. S ním přišel i další balon. Volba logicky padla na balón od firmy Cameron Balloons. S tímto balonem dělal Jan Svěrák kamerové zkoušky pro film Vratné lahve, ale film byl natočen s jiným balonem. Balony.cz v té době pracovaly v „pracovním útlumu“, protože Honza Smrčka přijal nabídku Lucemburské společnosti Sky Lines Balloons a pracoval zde 1,5 roku jako hlavní pilot. Po návratu Honzy do ČR Balony.cz obnovily svou činnost. Podílely se na založení Balon Centra Praha, které v roce 2007 zahájilo provoz upoutaného plynového balónu v Praze. Po rozjezdu provozu balonu přešli na externí spolupráci.

V roce 2008 zakoupily Balony.cz svůj další balón. Byl určen pro létání s 5–6 pasažéry. V roce 2009 se stávají Balony.cz dealery největšího a nejzkušenějšího výrobce balonů – anglické firmy Cameron Balloons. Stěhují se do Kozolup u Berouna a budují zde svoje zázemí. V roce 2010 založily společnost Balony Praha s. r. o, která převzala dealerství Cameron Balloons, získala oprávnění pro servis balonů (AMO) a dohled oprávnění ke kontrole letové způsobilosti (CAMO). Zakoupila další balón firmy Cameron Balloons pro 12 pasažérů a pojmenovala jej Balon Karlštejn. Balonu požehnal pan Kardinál Vlk, který balonem na své 80. narozeniny letěl. Pro společnost je to velká pocta.

Pracovníci a příznivci společnosti založili také klub balónového létání (Balon Klub Karlštejn).

Cílem společnosti je rozvoj balonového létání. Během své mnohaleté činnosti v ballooningu získaly dnešní Balony.cz a Balony Praha s. r. o. značné zkušenosti, které získaly doma i v zahraničí. Tyto zkušenosti dávají k dispozici pro létání se svými pasažéry i reklamními partnery.

Sází na jistotu a zaručují bezpečnost a spolehlivost.

Východ i západ slunce, to je prostě pohádka. Proto to děláme. V dnešní době plné shonu a adrenalinu se objevuje romantický zážitek, na který se vzpomíná velmi dlouho.

Pravidelně létáme i firemní reklamní balony na velkých společenských a kulturních akcích: https://youtu.be/PBnBOs2NO6w. Připravíme Vám a zrealizujeme reklamu na klíč, včetně nákupu a provozování balonu.